הילד הזה ננטש ע"י הוריו בהיותו תינוק בגלל מראהו החיצוני, אך מה שקרה 4 שנים לאחר מכן יגרום לכם לצמרמורות בכל גופכם!

אין ילד שלא זקוק לתמיכה, חום ואהבה מהוריו. ובאותו האופן, כל הורה היה רוצה לזכות ולראות את הילד שלו מאושר ובריא. אנחנו נוטים להאמין שהורים יהיו לצד ילדיהם באושר ובעוני, בטוב וברע…לא? באופן אירוני, מזלו של דימה קלקין, ילד קטן ומתוק מאוקראינה, לא שפר עליו. הסיפור המסעיר הזה שהפך לוויראלי ברחבי העולם וסחף אלפי אנשים, הוא סיפור כאוב וקשה, עם טוויסט בקצהו – סיפור שיגרום לשיער שלכם לסמור ולא יותיר אף עין יבשה.

תכירו את דימה קלקין מאוקראינה. הוא נולד עם מחלה נוירולוגית נדירה הקרויה בשם "הידרוצפלוס". עקב מחלה זו מצטברים נוזלים בחדרי המוח, וגורמים ללחץ פנים גולגולתי ולהתרחבות הגולגולת. אם לא די בכך שמצבו של דימה היה קשה מנשוא, עשו הוריו את הבלתי ייאמן. לאחר שראו אותו לראשונה, הם נרתעו ממראהו ונטשו את בית החולים מבלי להביט לאחור. דימה הקטנטן נאלץ להתחיל את חייו בבית יתומים שכוח אל לילדים נכים.

דימה הקטנטן ננטש ע

גם ארבע שנים מאוחר יותר, דימה לא ההיה מסוגל לבצע משימות בסיסיות, החל באכילה וכלה בהליכה. צוות המטפלים בבית היתומים לא האמין שדימה יתפתח כראוי בעתיד, אך הופתעו נוכח העובדה ששרד זמן כה רב ואפילו הצליח לומר כמה מילים. האמינו או לא, אך זו לא הייתה הפעם היחידה בה דימה הפתיע את העולם.

דימה הקטנטן ננטש ע

כשפרצה המלחמה הנוראה במזרח אוקראינה, ניצב דימה בפני סכנה אחרת; בית היתומים היה בתוך שטח המריבה, והוא (יחד עם שאר היתומים) נאלץ לעזוב את בית היתומים. במשך שבוע שלם נמלטו הילדים והצוות הרפואי ממקום למקום, כשהוא נטול כל אספקה רפואית מים ומזון. לבסוף, הובאו הצוות הרפואי והילדים לשלטונות אוקראינה ומשם פונו הילדים לבית חולים בעיר חרקיב. הרופאים, שראו את דימה לראשונה, לא יכלו לעצור את הדמעות; מצבו הבריאותי החמיר וגבה ממנו מחיר כבד. הרופאים הבינו שבגלל מצבו, קטנים סיכוייו לשרוד בארץ השסועה. הם היו כה נואשים ואף קראו לכומר שיישא תפילות בעבורו, שימצא משפחה אוהבת שתאמץ אותו ותעניק לו את החום לו הוא ראוי.

דימה הקטנטן ננטש ע

למרבה הפלא, תפילותיהם נענו. כעבור כמה שבועות בלבד, לאחר שעבר דימה עם שאר הילדים לבית יתומים חדש, ביקרו במקום ארנסט ורות צ'אבס מארצות הברית. הם שמעו על המחלה הנוראית שפרצה באזור ורצו לאמץ את אחד הילדים מהמקום.

דימה הקטנטן ננטש ע

כשהוא בן 4 בלבד, השתנו חייו של דימה המתוק לטובה. רות וארנסט, שכבר היו למודי נסיון עם 7(!) ילדים מאומצים, היו בקיאים בסבכי הבירוקרטיה הדרושה טרם אימוץ. הם אימצו אותו באופן רשמי והעניקו לו את שמו החדש: ג'בדייה צ'אבס. מיותר לציין שמשפחתו החדשה קיבלה אותו בסבר פנים חמימות ומזמינות.

דימה הקטנטן ננטש ע

דימה הקטנטן ננטש ע

עבור ג'בדייה הקטן, החיים בחיק משפחתו החדשה היו ללא ספק הדבר הטוב ביותר שיכול היה לקרות לו. כמה ימים לאחר שהגיע למעונו החדש בארצות הברית, כבר יכול היה לאכול בעזרת כפית, וזו, ללא ספק התקדמות מרשימה במיוחד. שנה לאחר מכן, הילד שעזב את אוקראינה במצב בריאותי קשה מאוד כבר יכול לדבר, מבין אוקראינית ואנגלית ואפילו מצליח ללכת בעצמו. אין ספק כי הקרדיט מגיע למשפחתו החדשה, ולמרות שישנו הצורך בעוד כמה ניתוחים, הרופאים משוכנעים שלא מדובר בנזק בלתי הפיך והם נוטים לגלות אופטימיות בהירה לגבי עתידו.

וואו, איזה סיפור מרגש! לוחם קטן ומעורר השראה, שהצליח להראות לכל העולם כי כוחו במותני הקטנות ואין דבר שגובר על הרצון לחיות. צוות האתר שלנו מאחל לו ולמשפחתו המקסימה עתיד בריא, מאושר וקורן.

אל תזרקו את מכנסי הג'ינס הישנים שלכם. הנה 23 שימושים יצירתיים וכיפיים שתוכלו לעשות איתם

נערה בת 16 נפטרה בלי שום אזהרה מוקדמת בחוף הים. הסיבה לכך נמצאת בכל סופר